Oldřicha Vlasáka zvolili místopředsedou Evropského parlamentu

Europoslanec za občanské demokraty Oldřich Vlasák je novým místopředsedou Evropského parlamentu. Na chůzi ve Štrasburku dostal od svých kolegů 223 hlasů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Europoslanec Ing. Oldřich Vlasák | Foto: Oldřich Vlasák

Vlasák je celkově třetím Čechem, který na tento post dosáhl. V tomto volebním období byl místopředsedou sociální demokrat Libor Rouček. S ohledem na politické dohody v rámci Europarlamentu už ale nekandidoval.

Vlasák chce z pozice místopředsedy prosazovat například i zrušení pravidla, podle kterého musí evropští poslanci každý měsíc zasedat ve Štrasburku, kam se stěhují z Bruselu.

„Tlak na úspory tady musí být. A je jasné, že těch zhruba 760 milionů euro ročně, které se musí věnovat ba stěhování parlandu do Štrasburku, je docela dost peněz. Čili to by se ušetřit mohlo a můj tlak určitě bude na zefektivnění práce a s tím samozřejmě souhlasí i menší stěhování do Štrasburku.“

Zrušení pravidelného stěhování eroparlamentu do francouzského Štrasburku požaduje stále víc poslanců. Francie ale opakovaně zdůraznila, že to nepřipustí.

Milan Kopp, Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme