europoslanec

|Kristýna Novotná |Zprávy z domova

Europoslanec Telička: Nekritizuji Zemana, ale to, jak vykonává svou funkci

ROZHOVOR. „Moje kritické názory vůči Hradu jsou dlouhodobě konzistentní. Nejde mi o prezidenta Miloše Zemana, ale o to, jak se chová a jaké zastává postoje. Je to často nedůstojné a v rozporu se zájmy Česka,“ říká v rozhovoru pro Zpravodajský web Českého rozhlasu europoslanec Pavel Telička (za ANO), který se do hlavy státu opřel v týdnu na twitteru. Telička se dotýká ale i svého působení v KSČ za minulého režimu či aktuálních kauz ministra financí a šéfa hutí ANO Andreje Babiše.

| ČTK |Zprávy ze světa

Národní frontu vyšetřují, její poslanci měli podvádět. Podle Le Penové jde o manipulaci

Francouzská justice vyšetřuje krajně pravicovou stranu Národní fronta Marine Le Penové kvůli podezření z podvodu v souvislosti s platy asistentům europoslanců této strany. Informovala o tom agentura AFP s tím, že vyšetřování začalo v polovině prosince. Ve čtvrtek tuto informaci tamním médiím potvrdila francouzská justice. Le Penová vyšetřování považuje za manipulaci, „zastaralé metody politikaření a perzekvování oponentů“ podle ní nezemřely.

| ČTK |Zprávy ze světa

Europoslanec, který skončil po potyčce v nemocnici se cítí lépe. Krevní sraženina se nepotvrdila

Britský europoslanec Steven Woolfe, který byl za dosud nejasných okolností při hádce během setkání europoslanců Strany nezávislosti Spojeného království zraněn do hlavy, musel být hospitalizován, ale jeho zdravotní stav se zdá být uspokojivý. Z nemocnice 49letý kandidát na nového šéfa UKIP vzkázal, že se nepotvrdila obava z krevní sraženiny v mozku a že se již cítí dobře.