Papež bude muset podle tisku zpátky do nemocnice

Papež Jan Pavel II. bude velmi pravděpodobně znovu hospitalizován. Přišel s tím nejčtenější italský deník Corriere della Sera. List to odůvodňuje pomalým zotavováním papeže a nutností další lékařské péče.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

papež Jan Pavel II. | Zdroj: ČTK

Možná již během tohoto týdne, možná začátkem příštího týdne, ale další hospitalizace na klinice Gemelli je téměř jistá, tvrdí deník Corriere della Sera. Lékaři podle listu chtějí zkontrolovat kanylu, kterou Janu Pavlovi II. koncem února voperovali do průdušnice, aby mu usnadnili dýchání.

Papež se i přes jeho silnou vůli zotavuje pomaleji než se čekalo. List podotkl, že má rovněž velké potíže při polykání, což znamená, že lékaři musí rozhodnout o způsobu jeho výživy. Podle specialisty římské univerzity La Sapienza Stefana Rugeriho navíc nebude Jan Pavel II. již nikdy mluvit. Jeho plíce prý na to nemají dost síly, protože papež velmi zeslábl.

Čtyřiaosmdesátiletý Jan Pavel II. byl propuštěn z nemocnice před dvěma týdny. O velikonočních svátcích vzbudil vážné obavy u mnoha věřících, když poprvé za 26 let svého pontifikátu omezil svou účast pouze na nedělní požehnání, nebyl však schopen je vyslovit. Jinak se papež na veřejnosti vůbec neobjevil, což dosvědčuje závažnost jeho zdravotního stavu.

Vědunka Lunardi, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme