Petra Pitharta čeká schůzka s Fidelem Castrem

Delegace vedená předsedou českého senátu Petrem Pithartem se připravuje na důležitou schůzku s kubánským prezidentem Fidelem Castrem, která by se mohla uskutečnit ještě tuto kubánskou noc (brzy ráno v České republice). Na Kubu by také měla přiletět delegace Evropské meziparlamentní komise.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Druhým dnem pokračuje na Kubě diplomatické vyjednávání českého předsedy senátu Petra Pitharta. Podle našeho zvláštního zpravodaje Filipa Kandy se nyní česká mise vedená Petrem Pithartem připravuje na klíčovou schůzku. Tou by mělo být po předběžných jednáních v kubánském parlamentu a s ministry zahraničí a spravedlnosti setkání s nejvyšším šéfem revoluce Fidelem Castrem. K setkání by podle některých zdrojů mohlo dojít během dnešní noci místního času (brzy ráno našeho času) ovšem definitivní rozhodnutí o místě a času schůzky si Castro zřejmě nechá pro sebe, tak jak to mívá v podobných případech ve zvyku. Dnes k večeru je také v Hlavně očekávána delegace Evropské meziparlamentní komise, která by se rovněž měla zapojit do jednání o propuštění dvou českých občanů Ivana Pilipa a Jana Bubeníka.

Generální tajemník mise evropské Meziparlamentní unie Anders Johnsson pro Český rozhlas prohlásil, že zadržení poslance parlamentu není ve světě ničím neobvyklým.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina, Filip Kanda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme