Chtějí naučit Brity pít pivo s pěnou. Nejlepším novým pivovarem roku se stal londýnský Bohem

Ve Spojeném království funguje jenom jeden jediný pivovar, který vaří typicky české pivo. A jak to tak vypadá, anglickým pivařům chutná. Londýnská firma Bohem získala cenu pro nejlepší nový pivovar roku 2019. Jak chutná Britům typicky české pivo?

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čisté sklo je stejně důležité jako kvalitní pivo | Foto: Alexej Maximov | Zdroj: Český rozhlas

Pivovar sídlí v nenápadné budově v průmyslové zóně na severu Londýna. Jeho pivo se ale čepuje zhruba ve třech desítkách londýnských hospod.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž z českého pivovaru v Londýně

„Pivo mi chutná. Je to tím, že jako jeden z mála pivovarů vaříme poctivé české ležáky, ne aly. Na to jsou jiné pivovary, které se na to specializují. My děláme jen naše pivo a lidi dokáží ocenit kvalitu a pár pencí si připlatit,“ řekl pro Radiožurnál sládek Petr Skoček.

Sparta i Slavia

Ve své strategii vsadil český pivovar na kvalitu. Pivo je tak sice o něco dražší, než konkurence velkých značek, ale zákazníky si najde. Ti se učí vyslovovat názvy piv, inspirované českými reáliemi.

České pivo dobývá puritánský Utah. Ležák tam od dob zakladatele vaří tradičním způsobem

Číst článek

Londýnští milovníci piva si tak musí poradit s objednávkou piva s názvem Amos, Sparta nebo Slavia. Zcela neskrývaný český původ piva je prý naopak výhodou.

„Když se lidí ve světě zeptáte, co ví o Češích, tak první věc, na kterou si většinou vzpomenou, je pivo. Být Čechem, vařit české pivo podle tradičních receptur z českých surovin, je marketing zadarmo,“ vysvětlil jeden z podílníků pivovaru Zdeněk Kudr. „To, že jsme Češi je pro nás v marketingu obrovský benefit,“ dodal.

Pivovar Bohem vznikl před čtyřmi lety. Jeho zakladatelé pivovaru věří, že se jim podaří naučit pít Brity pivo s pěnou.

Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme