Policie podle tisku identifikovala šéfa atentátníků z Londýna

Britská policie prý identifikovala šéfa čtyřčlenné skupiny sebevražedných atentátníků, kteří zřejmě spáchali minulý čtvrtek v Londýně pumové útoky. Napsal to dnes britský list The Times, aniž uvedl jméno podezřelého.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

poškozený vagon londýnského metra | Foto: ČTK/EPA

Muž britské národnosti, původem ale z Pákistánu, údajně přijel před měsícem do jednoho britského přístavu a v předvečer útoků zase zemi opustil.

Zdroje blízké bezpečnostním službám se domnívají, že je spojen s atentáty a že je v kontaktu s bojovníky teroristické sítě Al-Káida ve Spojených státech.

Vyšetřovatelé podle listu Times byli ve středu večer na stopě dalších možných členů buňky. První z nich byl údajně zachycen na průmyslovém videu na nádraží v Lutonu, kde se předpokládaní teroristé sešli 7. července ráno těsně před atentáty.

Pořádkové síly se obávají, že tento muž by mohl být pátou osobou s bombou, která je ještě na svobodě. Policie pátrá i po dalších dvou osobách, které zřejmě poskytovaly logistickou podporu těm, kteří přepravovali bomby.

Pátrá také po egyptském studentovi univerzity v Leedsu, jehož byt v tomto městě byl v úterý prohledán. Podle listu v něm byly nalezeny výbušniny. Exploze způsobené sebevražednými atentátníky v londýnské dopravě si minulý čtvrtek vyžádaly 52 mrtvých a na 700 zraněných.

Martin Hromádka, Martina Hřibová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme