Policie podle tisku identifikovala šéfa atentátníků z Londýna

Britská policie prý identifikovala šéfa čtyřčlenné skupiny sebevražedných atentátníků, kteří zřejmě spáchali minulý čtvrtek v Londýně pumové útoky. Napsal to dnes britský list The Times, aniž uvedl jméno podezřelého.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

poškozený vagon londýnského metra | Zdroj: ČTK

Muž britské národnosti, původem ale z Pákistánu, údajně přijel před měsícem do jednoho britského přístavu a v předvečer útoků zase zemi opustil.

Zdroje blízké bezpečnostním službám se domnívají, že je spojen s atentáty a že je v kontaktu s bojovníky teroristické sítě Al-Káida ve Spojených státech.

Vyšetřovatelé podle listu Times byli ve středu večer na stopě dalších možných členů buňky. První z nich byl údajně zachycen na průmyslovém videu na nádraží v Lutonu, kde se předpokládaní teroristé sešli 7. července ráno těsně před atentáty.

Pořádkové síly se obávají, že tento muž by mohl být pátou osobou s bombou, která je ještě na svobodě. Policie pátrá i po dalších dvou osobách, které zřejmě poskytovaly logistickou podporu těm, kteří přepravovali bomby.

Pátrá také po egyptském studentovi univerzity v Leedsu, jehož byt v tomto městě byl v úterý prohledán. Podle listu v něm byly nalezeny výbušniny. Exploze způsobené sebevražednými atentátníky v londýnské dopravě si minulý čtvrtek vyžádaly 52 mrtvých a na 700 zraněných.

Martin Hromádka, Martina Hřibová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme