Požár lanové dráhy přežilo 12 osob ze 165

Včerejší požár soupravy pozemní lanové dráhy v rakouských Alpách přežilo jen 12 lidí, o život zřejmě přišlo 153 osob. Oznámil to salcburský hejtman Franz Schausberger. Podle policie je mezi 85 dosud identifikovanými oběťmi požáru deset Japonců, tři američtí vojáci a 27 Němců. Dalšími jsou pravděpodobně Rakušané. České velvyslanectví prozatím nemá informace o tom, že by mezi oběťmi byli nějací Češi.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle Schausbergera nebyla lanovka plně obsazena a cestovalo v ní podle všeho 165 osob a nikoli 180, jak se dosud předpokládalo. Řekl také, že není dosud známo, co se stalo s protijedoucí soupravou lanovky, jejíž řidič je pohřešován. Není ani jasné, zda v ní byli nějací cestující.

Týmy záchranářů, které zrána začaly oběti vyprošťovat, musely přerušit práci kvůli kouři, který je pravděpodobně toxický a stále ještě stoupá z vlaku. Souprava pozemní lanové dráhy jedoucí z kaprunského údolí na horu Kitzsteinhorn začala hořet včera po ujetí 600 metrů v tunelu dlouhém 3300 metrů.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme