Požár lanové dráhy přežilo 12 osob ze 165

Včerejší požár soupravy pozemní lanové dráhy v rakouských Alpách přežilo jen 12 lidí, o život zřejmě přišlo 153 osob. Oznámil to salcburský hejtman Franz Schausberger. Podle policie je mezi 85 dosud identifikovanými oběťmi požáru deset Japonců, tři američtí vojáci a 27 Němců. Dalšími jsou pravděpodobně Rakušané. České velvyslanectví prozatím nemá informace o tom, že by mezi oběťmi byli nějací Češi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle Schausbergera nebyla lanovka plně obsazena a cestovalo v ní podle všeho 165 osob a nikoli 180, jak se dosud předpokládalo. Řekl také, že není dosud známo, co se stalo s protijedoucí soupravou lanovky, jejíž řidič je pohřešován. Není ani jasné, zda v ní byli nějací cestující.

Týmy záchranářů, které zrána začaly oběti vyprošťovat, musely přerušit práci kvůli kouři, který je pravděpodobně toxický a stále ještě stoupá z vlaku. Souprava pozemní lanové dráhy jedoucí z kaprunského údolí na horu Kitzsteinhorn začala hořet včera po ujetí 600 metrů v tunelu dlouhém 3300 metrů.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme