Při teroristickém útoku v Bagdádu zahynulo 16 lidí

Před policejní stanicí v Bagdádu ráno explodoval automobil naplněný výbušninami. Na místě zahynulo nejméně 16 lidí a desítky dalších byly zraněny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

trosky minibusu | Zdroj: ČTK

Jak přímo z irácké metropole hlásí zpravodaj Radiožurnálu Jaromír Janev, nákladní automobil explodoval ve chvíli, kdy před ním byl místní minibus plný cestujících do práce. Podle představitelů irácké policie nebyl cílem útoku minibus, ale policejní stanice. Na místě se shromáždilo velké množství iráckých policistů a amerických vojáků. Exploze byla tk silná, že byla slyšet po celém pětimilionovém Bagdádu.

Jde o další útok stoupenců svrženého iráckého prezidenta Saddáma Husajna, kteří se snaží destabilizovat situaci. V neděli zahynulo při explozích u dvou bagdádských policejních stanic osm lidí a 17 bylo zraněno.

Polapený diktátor Saddám Husajn je podle členů irácké vládní rady v badádském vězení. Souzen bude zřejmě v Iráku: někteří členové rady pro něj budou žádat trest smrti. Podle amerického prezidenta George Bushe si Saddám nejvyšší trest zaslouží.

S vidinou blížícího se procesu s čelními představiteli Husajnova režimu se o zajímavé kauzy rozpoutal boj mezi advokáty. Obhajoby bývalého iráckého vicepremiéra se má ujmout francouzský advokát Jacques Vergés, kterého o to požádala Azízova rodina. Hájit samotného Saddáma chce turecký dvokát Atinc Gultekin.

Milan Kopp, Zuzana Bančanská, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme