Prohlídky Bílého domu pro veřejnost končí. Prý kvůli úsporám

Svět šetří a šetřit musí i Spojené státy americké. Takový je oficiální důvod ukončení prohlídek Bílého domu pro veřejnost. Američané se podivují, jestli toto opatření skutečně pomůže vládnímu plánu ušetřit letos státnímu rozpočtu 85 miliard dolarů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům

Bílý dům | Foto: Vojtěch Pohanka

Videoprůvodce Bílým domem ukazuje modrou oválnou místnost ve světoznámém sídle amerických prezidentů. Ode dneška budou videosnímky pro návštěvníky jedinou možností, jak se po chodbách jedné z nejslavnějších staveb světa projít.

Američané jsou ukončením prohlídek Bílého domu překvapení. "Malé děti jsou zklamané a lidé nám posílají e-maily a ptají se: je to vážně pravda? Je tohle jediný způsob, jak ušetřit peníze?", přibližovala reakce lidí televizní stanice ABC.

O prohlídky byl vždy velký zájem a stály se na ně dlouhé fronty. Bílý dům byl oblíbeným cílem amerických rodin ze vzdálených koutů Spojených států. Pro Američany byla možnost navštívit sídlo prezidenta symbolem demokracie a rovnoprávnosti.

Občas se mohli nečekaně setkat i se samotnou hlavou státu nebo první dámou. Současný prezident Barack Obama a jeho žena Michelle rádi přicházeli návštěvníky pozdravit. Třeba pro školáky z Koloráda to musel být zážitek na celý život.

Už teď vznikají iniciativy za znovuotevření Bílého domu pro veřejnost. Možná že úřad prezidenta jejich volání nakonec vyslyší.

Štěpán Macháček, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme