První hrdina z Londýna: poslanec zachraňoval pobodaného policistu, dokud nedorazili lékaři

Tragédie před londýnským parlamentem zná svého prvního hrdinu: náměstka ministra zahraničí Tobiase Ellwooda, který poskytl první pomoc pobodanému policistovi. Konzervativec Ellwood, který dříve působil v britské armádě, zachraňoval zraněného, dokud nedorazili záchranáři, informuje BBC. Snímky zakrváceného poslance už kolují na sociálních sítích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tobias Elwood | Foto: Wikimedia Commons

Ellwood pobodanému policistovi poskytl dýchání z úst do úst a zastavoval krvácení tlakem na jeho rány, upřesnil Daily Telegraph. Někdejší kapitán britských ozbrojených sil zůstal se zraněným až do příletu záchranářů.

Pozdější fotografie zachycují Ellwooda s krvavými skvrnami na čele, rukách a oblečení, jak mluví se zdravotníky.

AKTUALIZUJEME: Policista svým zraněním i přes snahu záchranářů bohužel podlehl.

Tobias Ellwood je členem Konzervativní strany a od července 2014 působí jako náměstek ministra zahraničí. V diplomatickém úřadu království má na starosti oblast Blízkého východu a Afriky.

Nožem ozbrojený muž zranil blízko britského parlamentu v Londýně policistu, útočníka pak policie zneškodnila. Ještě předtím pachatel najel na mostu u budovy parlamentu do lidí autem. Policie incident vyšetřuje jako teroristický čin. ONLINE REPORTÁŽ ČTĚTE ZDE.

mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme