První rakve s německými oběťmi havárie letadla Germanwings dorazily do Düsseldorfu

V německém Düsseldorfu přistál speciál Lufthansy se 44 rakvemi na palubě. V rakvích jsou ostatky německých obětí březnové havárie letadla společnosti Germanwings na jihu Francie. Další rakve přiveze speciál z francouzského Marseille do konce tohoto měsíce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ostatky obětí havárie letadla společnosti Germanwings zamířily z francouzského Marseille do Německa | Zdroj: Reuters

Letadlo společnosti Germanwings, které kopilot Andreas Lubitz záměrně navedl k zemi, se zřítilo ve francouzských Alpách už na konci března.

Za to, že se ostatky dostávají k příbuzným až teď, může náročné vyšetřování kauzy, ale třeba i úřednické chyby při vystavování úmrtních listů.

Na palubě zříceného airbusu bylo 150 lidí z 18 různých států, nikdo nepřežil. Do Německa včera dorazily ostatky 44 z nich. Jiný letecký speciál s dalšími ostatky by se měl vypravit tentokrát do Barcelony ještě tento týden.

Německé úřady připravily speciální zázemí pro pozůstalé v jednom z hangárů na letišti v Düsseldorfu. Tam můžou příbuzní zůstat, jak dlouho budou potřebovat a rozloučit se se svými blízkými.

Podle odborníků je tento proces pro pozůstalé velmi důležitý. To, že spatří na vlastní oči rakev svých blízkých, by jim mělo pomoci vyrovnat se se ztrátou nejbližších.

Osmnáct rakví také bude součástí smutečního konvoje, která míří do nedalekého Halternu. Projíždět bude i kolem střední školy, ze které pocházelo 16 zesnulých studentů.

Vyšetřování pokračuje

Co se vyšetřování týká, to se mimo jiné zaměřuje na objasnění motivu Andrease Lubitze.

Podle předešlých informací společností Lufthansa a Germanwings byl pilot – alespoň podle výsledků povinných testů – způsobilý k letu, vyšetřovatelé však u něj doma našli roztrhanou zprávu o pracovní neschopnosti. Ta byla platná i v době, kdy řídil let z Barcelony. V minulosti měl navíc Lubitz sebevražedné sklony.

Francouzský státní zástupce tento měsíc informoval o tom, že Lubitz před letem vyhledával lékařskou pomoc. Podrobnosti zatím nejsou známé.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme