Rakouská televize ORF změnila kvůli úmrtí Václava Havla vysílání

Český prezident Václav Havel byl velmi známý také u našich jižních sousedů. Poté, co přišla do Vídně smutná zpráva o jeho úmrtí, rakouská veřejnoprávní televize ORF úplně předělala svůj večerní program. Ve 22 hodin zařadila aktuálně diskusní pořad s titulkem V centru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel 19. prosince 1989 | Zdroj: Reuters

Není běžnou praxí, že by ORF tak rázně změnila připravený program na úplně jiné téma. Po diskusním pořadu, kterého se zúčastnila řada významných osobností, zařadili bezprostředně další pořad s názvem Václav Havel a jeho Praha.

Na Václava Havla pohlížejí v Rakousku jako na morální autoritu, disidenta, kritika režimu, který, i když se stal prezidentem, nikdy nebyl politikem, který by dával najevo svoji moc. Hlavní představitelé země ho pokládají za velkého Evropana, za symbolickou postavu pro mírovou, sjednocenou Evropu.

Tehdejší český prezident Václav Havel byl na jaře roku 1998 náhle převezen na Univerzitní kliniku v Innsbrucku - poté, co ho na dovolené v Tyrolsku překvapila těžká střevní choroba. Rakušané mu tehdy velmi fandili, nejen politici, ale i běžní lidé.

Marie Woodhamsová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme