Rakouští dopravci se obávají odplaty z české strany

Rakouští dopravci se vzhledem k blokádě hranic s Českou republikou obávají odvetných akcí na české straně, což by situaci ještě zhoršilo. Jak sdělila hospodářská komora, rakouští dopravci už teď přicházejí v důsledku hraničních blokád v přepočtu asi o 23 miliónů Kč denně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf sdružení dopravců zboží a viceprezident hospodářské komory Adolf Moser vidí signál obávané pomsty na české straně v tom, že už teď na několika málo otevřených přechodech nápadně vázne odbavování. Podle Mosera by to mělo co nejdříve skončit. „Je třeba projevit ochotu k dialogu,“ připomněl Moser podle agentury APA demonstrantům.

Rakouští Svobodní (FPÖ) považují hraniční blokády za „oprávněnou a nezbytnou akci sebeobrany“. Temelín představuje „obrovské nebezpečí pro lidi v naší zemi“, řekl poslanec Národní rady za FPÖ Rüdiger Schender ve Vídni. Podle něj vůbec nepřichází v úvahu, že by se odpůrci Temelína podvolili nátlaku z Prahy a předčasně ukončili blokádu.

Hornorakouský poslanec Národní rady za lidovou stranu Helmut Kukacka dnes ve Vídni řekl, že by se za této situace „měla dát šance dialogu na vládní úrovni, místo aby byl dialog ohrožován“. Proto by se mělo od hraničních blokád upustit. Kukacka zdůraznil právo Rakušanů na demonstrace a projevil pochopení pro protesty a obavy obyvatelstva, upozornil však, že „další blokády hranic teď mohou prospět jen českým jestřábům“.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme