Řekové mohou nakupovat v Turecku zdarma

Řecku, které se utápí v dluzích, pomáhají už i Turci. Neposílají sice Řekům miliony, ale svou pomoc nabízejí v každodenní rovině. Ve městech v blízkosti řecko-tureckých hranic, kam jezdí řečtí sousedé už roky nakupovat, nabízejí Turci nákupy zdarma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turecké trhy | Foto: Julie Urbišová

Řekové do měst a obcí, které jsou kousek za hranicemi, jezdí zejména na tamní proslulé trhy. V době krize ale nenakupovali v tak velkém množství jako dřív a protože Turci jsou zdatní obchodníci, nabídli svým sousedům, že u nich mohou nakupovat na dluh.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nakupování bez placení mluvila v Dopoledním Radiožurnálu spolupracovnice ČRo v Turecku Julie Urbišová.mp3

„Řečtí zákazníci teď mají v některých obchodech otevřené účty, s Turky uzavírají laicky psané smlouvy, ve kterých se zavazují svůj dluh splatit. Podle turecké strany to zatím funguje. Oni pomáhají a Řekové zpětně platí. Sice pomalu, ale platí,“ říká spolupracovnice Českého rozhlasu Julie Urbišová.

Proslulé trhy nabízejí vše od zeleniny, ovoce, přes domácí potřeby až po oblečení. A protože je turecká a řecká kuchyně podobná, tak tam Řekové najdou i stejné suroviny a výrobky, které potřebují. Navíc zboží v Turecku je levnější.

Řekové a Turci k sobě dokáží najít cestu, zejména v regionech, kde spolu sousedí. Velmi často se navštěvují, vznikají mezi nimi přátelství a také smíšená manželství.

Julie Urbišová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme