Ruské zboží zákazník v českých internetových obchodech prakticky nenajde. E-shopy tak vyjadřují solidaritu vůči Ukrajině, která už dva týdny čelí ruským útokům.
Blíží se nutná výměna starých kotlů, připomíná Mf Dnes. Vinaři zvýšili ceny až o patnáct procent za láhev, všímá si Regionální Deník. Více ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Pravidla otevírací doby upravila vláda ve středu, protože podle zákona by kvůli trvajícímu nouzovému stavu neplatila. Nouzový stav kvůli koronaviru platí v Česku do soboty 25. prosince.
Některým e-shopům tak už v průběhu září rostly prodeje o desítky procent. Nejvíc lidé nakupovali hračky pro děti. A internetové obchody hlásí, že objednávek přibývá.
Zákon o prodejní době se nevztahuje na obchody s prodejní plochou pod 200 metrů čtverečních, čerpací stanice nebo lékárny, ale také obchody na letištích či nádražích.
Na 97 procent zákazníků bere při nákupech v internetových obchodech ohled na zkušenosti předchozích nakupujících, které popsali v recenzích, ukazuje průzkum.
Drobné zásilky v ceně do 22 eur, tedy zhruba 560 korun, které přicházejí ze zemí mimo Evropskou unii, už nebudou podléhat osvobození od DPH, píše deník E15. Více ve výběru z médií od Radiožurnálu.
Necháváte si zboží z e-shopů posílat do samoobslužných výdejních boxů? Síť těchto automatických stanic se letos výrazně rozroste. Ze současné tisícovky skříní jich má být v Česku až trojnásobek.
Velcí obchodníci překryli od neděle nepovolené zboží igelitem nebo uzavřeli uličky mezi regály. Problémy se zákazníky nejsou, řekl prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza.
Koronakrize přiměla Čechy změnit své nákupní, ale i platební zvyklosti. Do popředí se dostaly nejen online platby kartou, ale i odložené platby za zboží.
Vláda podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) také upravila pravidla omezující volný pohyb, aby nebylo povoleno jen nakupování základního zboží.
„Stačí jen pár ťuknutí do mobilu a dluh je na světě,“ varuje jeden z autorů Indexu odpovědného úvěrování David Borges. Podle něj není u dárku důležitá cenovka, ale spíše to, že někomu udělá radost.
V Česku začalo platit omezení jeden člověk na 15 metrů čtverečních v obchodě. Platí podobné opatření i za našimi hranicemi? Server iROZHLAS.cz přináší přehled nařízení v obchodech u našich sousedů.
Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) chce navrhnout zvýšení omezení na dva lidi na výměru 15 metrů čtverečních. PES s takovým krokem přitom počítá až ve druhé úrovni rizika.
Jeden zákazník musí mít od středy kolem sebe 15 metrů čtverečních. Řada obchodů se proto rozhodla měřit kapacitu pomocí nákupních košíků, který si tak každý musel povinně vzít.
O tom, co Češi nejčastěji nakupují v době koronakrize, píše Mf Dnes. A Právo představuje nový počítačový program s názvem Pero. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Zákaz prodeje se nevztahuje na prodejny s plochou do 200 metrů čtverečních, lékárny, čerpací stanice, obchody na letištích, nádražích nebo v nemocnicích. Nově mohou zůstat otevřené i velkoobchody.
Nedostatek tekutin může i v zimě vést k dehydrataci. Rizikovou skupinou jsou hlavně staří lidé a děti. Nutností je dodržovat rovnováhu mezi příjmem a výdejem tekutin.
Známé osobnosti neboli influenceři mohou nevhodnou reklamou na návykovou látku, například alkohol, porušit zákon. Úřady ale neví, jak proti tomu zakročit. Více v přehledu tisku Radiožurnálu.
Nové firmy staví na mobilních aplikacích. Právě tak svůj nákup v internetových obchodech nakonec dokončí více než polovina zákazníků. I proto oba nováčci sází i na takzvané módní influencery.
Nová německá komedie Bez věcí nad věcí předává své poselství ohledně konzumní společnosti zřetelně a hlasitě. Část svého hravého důvtipu se jí ale daří utopit v otřepané romantické zápletce.
Na web Pepa.cz si ale klienti a obchodní partneři stěžovali už dřív, přes půl roku totiž neplatil řadě svých partnerů. Mezi nimi byly třeba hotely nebo cestovní kanceláře.