Ruská odplata. Američané musí snížit stavy na ambasádě v Moskvě, přijdou o rekreační areál

Rusko nařídilo Spojeným státům snížit počet diplomatických zaměstnanců v Moskvě do 1. září. Uvedlo také, že jako odplatu za americké sankce vůči Rusku, hodlá zabavit rekreační areál a sklad užívaný americkými diplomaty. Informuje o tom agentura Reuters.

Moskva/Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americká vlajka na budově v Moskvě. Ilustrační foto. | Zdroj: Profimedia

Podle ruské agentury Interfax bude muset americké velvyslanectví snížit počet svých zaměstnanců o stovky. „Nemluvíme o desítkách, ale o stovkách členů diplomatického a pomocného personálu, který pracuje v americké diplomatické misi,“ citovala svůj zdroj. Rusko Spojené státy informovalo, že někteří zaměstnanci budou muset zemi opustit už za několik týdnů.

Ruská odvetná opatření, které v prohlášení nastínilo ministerstvo zahraničí, přišla den poté, co americký Senát hlasoval o nových sankcích vůči Rusku.

Tím postavil podle Reuters amerického prezidenta Donalda Trumpa do těžké pozice, protože ho donutil ostře se vymezit proti Rusku, nebo vetovat legislativu schválenou Senátem a tím rozzlobit svou Republikánskou stranu.

Ruské ministerstvo zahraničí mimo jiné varovalo Spojené státy, že pokud se rozhodnou vyhostit některé z ruských diplomatů, budou reagovat stejným způsobem.

dp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme