U břehů San Diega se převrátila loď. Nehodu nepřežili tři lidé, přes 20 jich skončilo v nemocnici

Tři lidé zahynuli a 27 dalších bylo hospitalizováno poté, co se v bouřlivém příboji nedaleko amerického San Diega rozpadla loď. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní úřady, podle nichž lodí pravděpodobně cestovali nelegální migranti.

San Diego Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranáři uvedli, že z vln bylo vytaženo sedm lidí, tři z nich ale byli již mrtví. Jednoho člověka se podařilo zachránit z útesu a 22 dalších doplavalo na břeh. Podle záchranářů bylo v době neštěstí v oblasti velmi větrno a chladno.

Čekání na volnou cestu skončilo. Suezem po uvolnění kontejnerové lodě Ever Given už propluly všechny lodě

Číst článek

Hlášení o převráceném plavidle dostali záchranáři v neděli dopoledne místního času. Když dorazili na místo, byla loď již rozmetána na kousky. Hospitalizovaní lidé utrpěli různé druhy zranění, mnozí byli podchlazení.

„Vše napovídá tomu, že to byla pašerácká loď. Národnost cestujících jsme ještě neprověřili,“ prohlásil Jeff Stephenson z americké pohraniční stráže. Úřady se chystají vyslechnout v nemocnici pasažéry i kapitána plavidla, kterého Stephenson označil za pravděpodobného pašeráka lidí.

Ve čtvrtek pohraniční stráž ve stejné oblasti zadržela dřevěnou loď s 21 osobami na palubě. Jednalo se o mexické občany, kteří neměli podle amerických úřadů právo vstoupit na americkou půdu. Dva z cestujících čelí obvinění z pašování lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme