San Francisco postihl blackout, život ve městě se téměř zastavil

Rozsáhlé oblasti kalifornského města San Franciska postihl v pátek výpadek dodávky elektřiny, který ochromil dopravu a obchod a zbavil proudu na 90 tisíc úřadů a domácností. Ve strmých městských ulicích přestaly jezdit slavné lanové tramvaje, lidé v potemnělých stanicích metra si svítili mobilními telefony a chaotickou dopravu řídili „ručně“ policisté.

Tento článek je více než rok starý.

San Francisco (Aktualizováno: 6:21 22. 4. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvůli blackoutu zavřela řada restaurací

Kvůli blackoutu zavřela řada restaurací | Zdroj: Reuters

Dodávky elektrického proudu v San Francisku proudu byly plně obnoveny v 18 hodin tamního času (3:00 SELČ). Uvedla to elektrárenská společnost Pacific Gas & Electric (PG&E). Rozsáhlý výpadek způsobilo podle firmy selhání jističe a následný požár v jedné z rozvodných stanic.

Městské úřady vyzvaly obyvatele, aby nepoužívali linku tísňového volání, pokud nepůjde o záchranu života. Výpadek postihl centrum a finanční čtvrť, ochromena byla i příměstská doprava. Nemocnice přestaly operovat, obrazovky bankomatů potemněly a v ulicích se rozvrčely mobilní generátory.

Obchody a úřady pustily zaměstnance domů, protože není jasné, kdy energetici dodávku proudu obnoví. Ulice města byly podle agentury Reuters plné lidí, kteří kráčeli pěšky do svých domovů. Podle některých médií byla bez proudu celá polovina města.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme