Šaronův zdravotní stav se mírně zlepšuje

Život izraelského premiéra Ariela Šarona není v bezprostředním ohrožení. Pravá i levá část jeho těla už reaguje na vnější podněty. Lékaři i nadále pokračují v probouzení Ariela Šarona z umělého spánku postupným snižováním dávek anestetik.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šlomo Mor-Josef | Foto: ČTK/AP

Ariel Šaron už také v uplynulých 24 hodinách dýchal více samostatně než předtím. Jeden z jeho dvou synů veřejně poděkoval ošetřujícím lékařům za péči, veřejnosti za účast a novinářům za nezkreslené zpravodajství.

Izraelský premiér utrpěl před několika dny těžkou mozkovou mrtvici. Od té doby byl držen v umělém spánku. Lékaři i nadále pokračují v postupném probouzení jeho organismu, které by mělo trvat nejméně několik dní.

Zpravodaj druhého kanálu izraelské televize Ilan Lejzerovič pro Český rozhlas uvedl: "Lidé v Izraeli jsou realističtí, kromě toho že Arielu Šaronovi přejí to nejlepší. Dokonce i lékaři neoficiálně uvedli, že se už nevrátí na post premiéra."

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme