Sebevražedný atentát v centru Jeruzaléma

V Jeruzalémě došlo k dalšímu sebevražednému útoku. Atentátník odpálil nálož na jedné z hlavních tříd západního Jeruzaléma. Sám zahynul a sedm Izraelců utrpělo lehká až střední zranění. K odpovědnosti za útok se přihlásily brigády mučedníků Al Aksá hnutí Fatah.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelští záchranáři | Foto: ČTK/AP

Jak uvádí blízkovýchodní zpravodaj Radiožurnálu Jaromír Janev, sebevražednný útočník odpálil nálož na třídě Proroků, která je častým cílem atentátníků. Ozbrojené křídlo hnutí Fatah uvedlo, že jde o reakci na izraelskou politiku atentátů na představitele palestinskýcj organizací.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Janev: Výbuch v Jeruzalémě

Atentátník se podle izraelského rozhlasu se domníval, že vzbudil pozornost policistů, a proto nálož odpálil dříve, než zamýšlel. V reakci mluvčí premiéra řekl, že za pokračujícího násilí bude Izrael nucen oddálit plánované zmírnění bezpečnostních opatření v palestinských městech. "Je to krok zpět, který přinese Palestincům další utrpení a tragédii," dodal.

Milan Kopp, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme