Série zemětřesení v Itálii nebere konce

Italská justice vyšetřuje, zda zřícení školy v městečku San Giuliano na jihovýchodě země nezavinila nedbalost při nedávné rekonstrukci budovy. Při tragédii, která následovala po silném zemětřesení, přišlo o život 26 dětí a jedna učitelka. Otřesy půdy si v San Giullianu vyžádaly celkem 29 obětí a série zemětřesení na Apeninském poloostrově zatím nebere konce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zemětřesení v jižní Itálii | Foto: ČTK/AP

Další a další otřesy v Molise působí škody a budí strach. Škody hlásí už 21 obcí a 5 a půl tisíce lidí muselo opustit své domovy. Šéf civilní ochrany slibuje, že lidé nezůstanou dlouho ve stanech. Přestože jsou vytápěné, nebudou stačit s příchodem zimy a musejí být nahrazeny obytnými buňkami. V San Giulliano se bude zítra dopoledne konat státní pohřeb 29 obětí. Italské instituce bude zastupovat prezident republiky Ciampi.

Dnes však pocítili lehké zemětřesení i lidé v severoitalské Raveně. Dle odborníků se jednalo o mírné zeměstřesení, kterých v Itálii zaznamenávají na 20 denně. Silnější bylo polední zemětřesení v benátské oblasti, které 4-4,5 stupně Richterovy škály.

Vědunka Lunardi, Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme