Slováci volí prezidenta

Slováci dnes volí nového prezidenta. Pro 4,2 milionu voličů se v sedm ráno otevřelo na 6000 hlasovacích místností. Do druhého kola hlasování postoupili Vladimír Mečiar a Ivan Gašparovič. Mnoho slovenských voličů bylo výsledkem prvního kola zklamáno a stále ještě zvažuje, zda svého občanského práva využijí nebo nikoliv.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

volby na Slovensku | Foto: Samuel Kubáni

Jak je už v zemi tradicí, jako první postávali u volebních místností zejména ti starší. O vítězi podle politologů rozhodne zejména účast: malá nahrává Mečiarovi, vysoká naopak Gašparovičovi.

Nízká volební účast nahraje podle analytiků právě Vladimíru Mečiarovi. V mnoha volebních místnostech si na první voliče počkali déle než v předchozím kole. Potvrdila to předsedkyně komise v Petržalce Ludmila Mílová. "Možná, že půjdou po obědě až se vyčasí, přestane pršet."

Většina z těch, kteří přišli, měli jasno už delší dobu. Jiní prý příliš na výběr nemají. Objevili se už první recesisté, na Dolních Honech volili mladí lidé s kolíčkem na nose a v rukavicích.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme