Smrt ve filipínském supermarketu

Počet obětí silné exploze v nákupním centru v jihofilipínském městě General Santos vzrostl na čtrnáct. Filipínská policie zároveň uvedla, že zraněny byly více než čtyři desítky lidí. Mnozí z nich jsou v kritickém stavu. Mezi oběťmi výbuchu je mnoho dětí. K činu se dosud nikdo nepřihlásil. Exploze nastala v době, kdy bylo nákupní středisko plné lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výbuch | Foto: HZS Praha

Některé zprávy uvádějí, že jedna nálož byla umístěna v autě zaparkovaném před budovou. Dvě další pumy údajně explodovaly v místní rozhlasové stanici. Město se nachází na ostrově Mindanao, v oblasti, kde působí separatistické muslimské skupiny.

K odpovědnosti za bombový útok se poté přihlásil stoupenec extremistické skupiny Abu Sayafa. Místní rozhlasová stanice oznámila, že mužský hlas do telefonu prohlásil, že se jmenuje Abu Muslim al Ghazi a je pachatelem útoku. O skupině Abu Sayafa operující na jihu Filipín tvrdí Spojené státy, že je napojena na teroristickou organizaci Al-Kajdá Usámy bin Ládina.

Milan Kopp, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme