Spoje Lufthansy ochromila časově neomezená stávka

O půlnoci vstoupili do stávky zaměstnanci pozemního a kabinového personálu německé Lufthansy. Nejvíce postižená jsou letiště ve Frankfurtu a Hamburku. Odborový svaz Ver.di chce nátlakovou akcí pro své členy vybojovat razantní zvýšení mezd. Politici kritizují načasování stávky doprostřed turistické sezóny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

stávka pracovníků Lufthansy | Zdroj: ČTK

Cesta na dovolenou nebo návrat z ní se v příštích dnech může stát pro pasažéry Lufthansy hororem. Největší německý vzdušný dopravce do poslední chvíle nedokázal říct, zda se protestní akce zhruba 50.000 zaměstnanců projeví i na spojích dceřiných společností.

Kromě Frankfurtu a Hamburku by se časově neomezená stávka měla dnes nejvíc dotknout ještě letišť v Hannoveru a Lipsku.

Mluvčí Lufthansy Claudia Langeová věří, že se dopady největší stávky u této firmy za posledních 13 let podaří minimalizovat. Společnost je také připravena s odboráři znovu zasednout k jednacímu stolu.

Ver.di žádá pro své členy zvýšení mezd o 9,8 procenta. Firma je ochotná dát o dvě procenta méně. Podle odhadu analytika Commerzbank Franka Skodzika přijde Lufthansu jeden den stávky na zhruba pět miliónů eur.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme