Srbové souhlasí s obnovením rozhovorů

Rozhovory o mírovém řešení krize na jihu Srbska budou dnes přece jen obnoveny. Oznámil to šéf srbského koordinačního týmu Nebojša Čovič. Srbové se rozhodli obnovit rozhovory s představiteli Albánců i přesto, že extremisté v Kosovu stále zadržují čtyři srbské civilisty a dva vojáky.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak z Bělehradu uvádí zvláštní zpravodaj Českého rozhlasu Jan Bumba, otázku propuštění zajatců by srbská strana chtěla řešit okamžitě. Zvláštní zmocněnec NATO pro Kosovo Peter Feith po včerejším jednání s představiteli albánské komunity v Kosovu řekl, že neví, jestli bude moci potěšit rodiny zadržovaných, přestože stále pracuje na jejich osvobození. Bělehrad se rozhodl zahájit druhé kolo rozhovorů s Albánci o mírové budoucnosti jižního Srbska až po setkání se zástupci mezinárodního společenství, kteří ujistili vládní koordinační tým o své podpoře.

Na ostraze hranic s Makedonií se nyní podílí i 30 vojáků české jednotky mezinárodních sil - průzkumné čety. Podle Vladimíra Palána z tiskového odboru generálního štábu české armády četa v současné době působí v sektoru Východ, v prostoru odpovědnosti polsko-ukrajinského praporu.

Marika Táborská, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme