Stopy po teroristech vedou znovu do Německa

Teroristická organizace Al-Káida úspěšně verbuje mimo jiné také občany sousední Spolkové republiky Německo. Právě tam, jak hlásí berlínský zpravodaj Českého rozhlasu David Šťáhlavský, vedou stopy pachatelů útoků z 11. září. Nejméně dva Němci byli zatčeni pákistánskou policií, když se pokoušeli opustit území Afghánistánu. Potvrdilo to německé ministerstvo zahraničí. Podle věcí, které u nich byly nalezeny, jsou členy organizace Al-Káida.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Katastrofa v New Yorku | Zdroj: Reuters

Jak píše dnešní Berliner Zeitung, další Němec byl z Pákistánu vyhoštěn. Stopy po teroristech ale vedou znovu i do samotné Spolkové republiky. Policie v pátek zatkla čtyřiadvacetiletého Marokánce, který podle státního zástupce organizoval teroristické útoky z 11. září spolu s tzv. hamburskou skupinou, jejímž členem byl i Muhammad Atta. Ten byl jedním z pilotů uneseného letadla, které narazilo do budovy Světového obchodního centra v New Yorku. Policie nadále pátrá po dvou komplicích zatčeného muže.

Marika Táborská, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme