Stopy po teroristech vedou znovu do Německa

Teroristická organizace Al-Káida úspěšně verbuje mimo jiné také občany sousední Spolkové republiky Německo. Právě tam, jak hlásí berlínský zpravodaj Českého rozhlasu David Šťáhlavský, vedou stopy pachatelů útoků z 11. září. Nejméně dva Němci byli zatčeni pákistánskou policií, když se pokoušeli opustit území Afghánistánu. Potvrdilo to německé ministerstvo zahraničí. Podle věcí, které u nich byly nalezeny, jsou členy organizace Al-Káida.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Katastrofa v New Yorku | Foto: Reuters

Jak píše dnešní Berliner Zeitung, další Němec byl z Pákistánu vyhoštěn. Stopy po teroristech ale vedou znovu i do samotné Spolkové republiky. Policie v pátek zatkla čtyřiadvacetiletého Marokánce, který podle státního zástupce organizoval teroristické útoky z 11. září spolu s tzv. hamburskou skupinou, jejímž členem byl i Muhammad Atta. Ten byl jedním z pilotů uneseného letadla, které narazilo do budovy Světového obchodního centra v New Yorku. Policie nadále pátrá po dvou komplicích zatčeného muže.

Marika Táborská, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme