Švédové nechápou, proč chce Zeman další důkazy o operacích ruských vojáků na Ukrajině

Švédský ministr zahraničí Carl Bildt se ohradil proti výrokům českého prezidenta Miloše Zemana o krizi na Ukrajině. Zeman prohlásil, že chce vidět jasné důkazy o tom, že Rusko posílá na podporu separatistů na Ukrajině své vlastní vojáky. Podle Bildta jsou už ale takové důkazy dávno na stole a NATO o nich nepochybuje.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman

Prezident Miloš Zeman | Foto: Kateřina Šulová | Zdroj: ČTK

„Má vůbec Česko nějakou tajnou službu?“ ptá se ironicky Bildt. A dodává, že pokud ano, prezident Zeman by se jí na situaci na Ukrajině měl dotázat.

Miloš Zeman předtím řekl, že jasné důkazy o roli Ruska na Ukrajině chce teprve vidět. „Budeme samozřejmě chtít jasnou evidenci o ruské přítomnosti,“ uvedl.

Čeští Ukrajinci do války rukovat nechtějí. Za co, ptají se

Číst článek

Švédský ministr Bildt se ohradil i proti tvrzení českého premiéra Bohuslava Sobotky, že evropské sankce vůči Rusku nefungují.

NATO dá zřejmě jasně najevo odhodlanost bránit každou z členských zemí

Číst článek

Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme