Švédská církev jako první na světě schválila sňatky homosexuálů

Švédská luteránská církev jako údajně vůbec první církev na světě schválila možnost uzavírání církevních sňatků pro osoby stejného pohlaví. Označení "manželství" však bude i nadále ponecháno jen heterosexuálním svazkům.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Za svá práva bojují také gayové a lesbičky v Polsku

Za svá práva bojují také gayové a lesbičky v Polsku | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Již zanedlouho budou moci být švédské homosexuální a lesbické páry oddávány v kostele jako kdokoliv jiný a jejich knězem posvěcený svazek bude mít stejnou právní hodnotu jako nynější registrace u civilního úřadu.

Osoby stejného pohlaví však nebudou vstupovat do manželství, ale do oficiálního vztahu zvaného "soužití", neboť pojem manželství se podle církve velmi pevně a tradičně pojí k heterosexuálním svazkům, a ani v ohledu k homosexuálům velmi liberální švédská církev na tom prozatím nechce nic měnit.

Martin Hromádka, Tomáš Sniegoň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme