TNSM: Belgičané toho o EU moc nevědí

Většina Belgičanů je proti rozšíření Evropské unie. Přes 60 procent obyvatel této země ale schvaluje členství Belgie v Unii a v případném referendu by hlasovali pro.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Belgie přebírá za necelé dva týdny předsednictví v Evropské unii, proto je průzkum podpory místních obyvatel pro rozšíření zajímavým údajem. Belgický týdeník Knack zveřejnil průzkum společnosti Taylor Nelson Sofres Media, který uvádí, že většina Belgičanů se obává přijetí dalších zemí do Unie. Proti rozšíření patnáctky je 57 procent Vlámů a 51 procent frankofonních Valonů. Podpora pro rozšíření Unie se pohybuje na 40 procentech.

Týdeník uvádí, že většina Belgičanů má o Evropské unii velmi chabé znalosti, ačkoliv je Brusel jejím centrem. Jen 15 procent Belgičanů vědělo, že předsedou Evropské komise je Romano Prodi. Celých 10 procent se domnívalo, že jím je Jacques Delors, ačkoliv tento francouzský politik skončil svůj mandát v polovině 90. let.

Markéta Kaclová, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme