V afghánských věznicích prý zemřelo více lidí

Organizace Human Rights Watch, zabývající se lidskými právy zjistila, že ve věznicích v Afghánistánu zemřelo pod americkým dohledem více lidí než Spojené státy původně přiznaly. Americké ministerstvo obrany muselo tato zjištění uznat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V kábulské nemocnici | Foto: afghanpeople.com

V amerických věznicích v Afghánistánu zemřelo až 8 lidí, tedy více než Pentagon původně přiznával. Americké ministerstvo obrany vydalo toto prohlášení krátce po tom, co Human Rights Watch obvinila Bushovu vládu, že vytvořila kulturu beztrestnosti.

Experti na lidská práva v dopise ministu obrany Donaldu Rumsfeldovi uvedli, že Pentagon začal případy šetřit až, když se dostali na veřejnost.

"Nastal čas, aby Spojené státy přiznaly pravdu o zločinech páchaných americkými vojáky v Afghánistánu," vzkázal do Washingtonu ředitel asijské pobočky Human Rights Watch Brat Adams. Pentagon vyšetřuje a tvrdí, že se vojáci zaházejí s vězni humánně.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme