V afghánských věznicích prý zemřelo více lidí

Organizace Human Rights Watch, zabývající se lidskými právy zjistila, že ve věznicích v Afghánistánu zemřelo pod americkým dohledem více lidí než Spojené státy původně přiznaly. Americké ministerstvo obrany muselo tato zjištění uznat.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V kábulské nemocnici

V kábulské nemocnici | Foto: afghanpeople.com

V amerických věznicích v Afghánistánu zemřelo až 8 lidí, tedy více než Pentagon původně přiznával. Americké ministerstvo obrany vydalo toto prohlášení krátce po tom, co Human Rights Watch obvinila Bushovu vládu, že vytvořila kulturu beztrestnosti.

Experti na lidská práva v dopise ministu obrany Donaldu Rumsfeldovi uvedli, že Pentagon začal případy šetřit až, když se dostali na veřejnost.

"Nastal čas, aby Spojené státy přiznaly pravdu o zločinech páchaných americkými vojáky v Afghánistánu," vzkázal do Washingtonu ředitel asijské pobočky Human Rights Watch Brat Adams. Pentagon vyšetřuje a tvrdí, že se vojáci zaházejí s vězni humánně.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme