V Černém moři se po srážce s jiným plavidlem potopila ruská výzvědná loď Liman

Průzkumná loď Liman ruské válečné flotily se ve čtvrtek v husté mlze srazila s jinou lodí v Černém moři. Srážka se obešla bez obětí na životech. Cenné plavidlo se podle ruského ministerstva obrany potopilo. Podle tureckých zdrojů všech 78 členů posádky zachránila turecká pobřežní hlídka.

Moskva/Ankara Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Průzkumná loď ruské válečné flotily Liman. Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Dvě lodě Liman a Ašot 7 do sebe zatím z nezjištěných příčin narazily v jihozápadní části Černého moře, asi 40 kilometrů od bosporské úžiny, potvrdilo ruské ministerstvo obrany.
Podle agentury Reuters byla druhým plavidlem obchodní loď plující pod vlajkou afrického Toga a převážela dobytek. O jejím osudu zatím není známo více informací.

Průzkumná loď Liman začala tonout kvůli díře v pravé části trupu pod čárou ponoru. Podle ruského ministerstva obrany nikdo z posádky neutrpěl zranění. Všichni členové posádky se nacházejí na palubě turecké lodi, odkud je záchranáři evakuují na ruské plavidlo Ulus Star.

Podle turecké rejdařské společnosti GAC bylo z havarovaného ruského plavidla evakuováno 78 lidí. Kvůli incidentu se turecký ministerský předseda Binali Yildirim telefonicky spojil se svým ruským partnerem Dmitrijem Medveděvem, aby vyjádřil nad incidentem lítost.

Loď podle ruských médií počátkem roku působila ve Středozemním moři, kde „plnila úkoly v rámci stálého operativního seskupení ruského námořnictva". Na východě Středomoří udržuje Rusko v souvislosti s konfliktem v Sýrii flotilu bojových plavidel, která podporují operace ruského letectva na syrském bojišti.

Martin Dorazín, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme