V Číně se znovu objevila ptačí chřipka

V čínské provincii Čching-chaj na západu země uhynuli na virus ptačí chřipky tažní ptáci. Na tuto alarmující zprávu čínských vědců reagovalo pekingské ministerstvo zemědělství výzvou k okamžitému přijetí opatření na celostátní úrovni, která by dalšímu šíření viru zabránila. Ministerstvo také upozornilo na nebezpečí eventuálního přenosu na člověka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slepice zobe zrní | Foto: Jan Rosenauer

Podle vědců spočívá hlavní nebezpečí ve skutečnosti, že někteří ptáci pocházeli z jihovýchodní Asie. Tam se vyskytuje jiný kmen viru než ten, který byl dosud v Číně identifikovaný, a tak tu existuje nebezpečí eventuálního přenosu na člověka. Úřady ale zároveň sdělily, že dosud nemají zprávy o přenosu viru z tažných ptáků na člověka ani na drůbež.

Virus ptačí chřipky se v Číně objevil znovu po roce s tím, že minulé jaro bylo postiženo celkem šestnáct provincií. Od roku 2003 se tento virus vyskytl v celkem osmi státech a nejméně dvaapadesát lidí na následky ptačí chřipky zemřelo.

Markéta Pešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme