V druhém kole obecních voleb se rozhodne o primátorovi Varšavy

Bitva o Varšavu - tak mnozí pozorovatelé nazývají dnešní druhé kolo komunálních voleb v Polsku. Rozhodne se v něm, jestli bude Varšavu řídit kandidát vládního Práva a spravedlnosti, nebo zástupkyně opozice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kazimierz Marcinkiewicz | Foto: AFP

Primátorem Varšavy se stane buď někdejší premiér Kazimierz Marcinkiewicz, nebo bývalá guvernérka národní banky Hanna Gronkiewicz-Waltzová z opoziční Občanské platformy.

Poslední průzkumy ukazují na mírnou převahu Marcinkiewicze, kandidáta vládní strany Právo a spravedlnost. "Myslím si, že ve Varšavě vyhraje Marcinkiewicz. Jsem o tom přesvědčený," předvídá výsledek voleb premiér Jaroslaw Kaczynski.

O vítězi ale do značné míry rozhodují levicoví voliči. Jejich kandidát skončil v prvním kole voleb na třetím místě s nezanedbatelnými 17 procenty hlasů. Pro Právo a spravedlnost by vítězství ve Varšavě bylo satisfakcí za neúspěch ve volbách do krajských parlamentů.

Martin Dorazín, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme