V Madridu začal proces s příslušníky Al-Káidy

V Madridu začal největší proces s příslušníky teroristické sítě Al-Káida. Před soudem stanulo 24 mužů obviněných z toho, že ve Španělsku budovali buňku teroristické organizace. Někteří z obžalovaných jsou podezřelí i z podílu na útocích v New Yorku a Washingtonu 11. září 2001.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

obvinění za neprůstřelným sklem

obvinění za neprůstřelným sklem | Zdroj: ČTK

Proces s muži obviněnými z členství v teroristické organizaci provázejí mimořádná bezpečnostní opatření. Speciálně připravený sál v madridském výstavním komplexu hlídá sto policistů se psy. Nad soudní budovou létá vrtulník. Obžalovaní jsou umístěni v kleci s neprůstřelným sklem. Tři z nich - jeden Syřan a dva Maročané - jsou obviněni z napomáhání komandu, které spáchalo útoky na Světové obchodní centrum v New Yorku a Pentagon ve Washingtonu.

Všichni obžalovaní vznesená obvinění odmítají. Jejich slyšení před soudem a výpovědi svědků mají trvat několik měsíců. Pro každého ze tří hlavních obžalovaných požaduje prokurátor až 60 tisíc let vězení.

Pavel Novák, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme