V Moskvě se představilo nové sdružení ruské opozice

Několik set lidí se sešlo v centru Moskvy na mítinku nového opozičního hnutí. Účastníci žádali odchod vlády premiéra Vladimíra Putina a politickou svobodu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladiimír Putin

Vladiimír Putin | Foto: Jiří Hošek

Mítink byl první veřejnou akcí této koalice demokratických sil, která vznikla před pár týdny. Přišlo na něj kolem pěti set lidí.

Účastníci vyzvali k odchodu vládu premiéra Putina, kterou kritizují a viní z korupce. Žádají také volnou politickou soutěž a šanci účastnit se voleb.

Opoziční lídři Boris Němcov, Vladimir Ryžkov, Michail Kasjanov a Vladimir Milov chtějí získat podporu veřejnosti a účastnit se parlamentních i prezidentských voleb v roce 2011 a 2012.

Na mítinku připustili, že je čeká těžká práce, zvláště co se týče jednoty a schopnosti se domluvit. Demokratická opozice bývá v Rusku často kritizována za rozhádanost a tříštění sil.

Lenka Kabrhelová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme