V Německu opět vyšli do ulic odpůrci islámu. Vymezili se proti nim přední politici

Desítky tisíc Němců protestovaly večer v několika městech proti náboženskému radikalismu, v reakci na teroristické útoky ve Francii z minulého týdne. Tři vyznavači radikálního islámu tam zavraždili celkem sedmnáct lidí. Část protestů v Německu organizovalo hnutí Pegida, které vzniklo loni v Drážďanech a je obviňované z šíření nenávisti vůči muslimům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příznivci hnutí Pegida na demonstraci v Drážďanech | Zdroj: Reuters

Několik předních politiků kritizovalo Pegidu za to, že zneužívá atentátů ve Francii pro vlastní cíle. Ministr spravedlnosti Heiko Maas vyzval před večerní demonstrací v Drážďanech jejich obyvatele, aby zůstali doma.

Na demonstrace Pegidy začaly v posledních měsících a týdnech docházet tisíce lidí. Ještě větší účast byla však v poslední době na manifestacích proti Pegidě.

Bavorský premiér Horst Seehofer pak rovnou apeloval na Pegidu, aby v dohledné době zcela ukončila protestní pochody proti údajné hrozbě islamizace Evropy. Podobný pohled sdílí kancléřka Angela Merkelová:

„Už náš bývalý prezident Christian Wulff řekl, že islám patří k Německu. Já ten pohled sdílím. Proto děláme vše, co je v našich silách, aby byla integrace muslimů úspěšná.“

Šéfka německé vlády chce prokázat vstřícnost k muslimské komunitě i osobní účastí na úterní berlínské manifestaci proti terorismu, kterou pořádají islámské organizace.

Jan Prokeš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme