V nemocnici zůstávají už jen dva ze 33 chilských horníků

Většina ze zachráněných chilských horníků je už doma. Havíři opustili nemocnici v menších skupinách a bez přítomnosti médií. Kvůli menším zdravotním potížím zůstávají v ošetření lékařů už jen dva z horníků.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchrana horníků v Chile.

Záchrana horníků v Chile. | Zdroj: ČTK

Jeden z mužů má podle lékařky Paoly Neumannové problémy se zuby, druhý pak trpí závratěmi. Zavalené horníky se podařilo zachránit po téměř 70 dnech. Teď se s nimi na povrch dostávají i podrobnosti o jejich situaci.

Řada z nich si během prvních beznadějných týdnů myslela, že nepřežije. Po závalu pili vodu kontaminovanou olejem, odpalovali výbušniny či ve snaže na sebe upozornit pálili pneumatiky.

Většina z horníků je podle lékařů v dobré kondici. Psychologové nicméně varují, že děsivé zkušenosti by mohly havíře pronásledovat i několik let. Někteří z nich by pak navíc mohli mít problémy vrátit se zpět k běžnému životu. Posledním negativním aspektem je pak i přílišná mediální pozornost.

Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme