V Polsku se bojuje o poplatky za veřejnoprávní rozhlas a televizi

Přední polští umělci v otevřeném dopise vyzvali vládu, aby nerušila poplatky za veřejnoprávní rozhlas a televizi. Podle jejich názoru by likvidace poplatků zruinovala tato média veřejné služby. Premiér Donald Tusk je ale neoblomný.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Digitální televize

Digitální televize

Otevřený dopis předsedovi polské vlády podepsali světoznámí režiséři Andrzej Wajda a Krzysztof Zanussi, dále pak Juliusz Mauchulski nebo Agnieszka Hollandová a také známí polští herci jako například Daniel Olbrychski nebo Krystyna Janda. Obávají se, že zrušení rozhlasového a televizního poplatku omezí nebo úplně zastaví výrobu umělecky náročných děl.

Premiér Tusk ale vyhlásil, že chce vyhlásit válku zbytečným poplatkům a nepřímým daním. Chce také omezit rozbujelou byrokracii ve veřejnoprávní televizi. Veřejné poslání těchto médií to neohrozí, většina lidí poplatky stejně neplatí, argumentoval polský premiér.

Jestliže chce polská vláda občanům opravdu ulevit, ať umožní, aby si posluchači a diváci mohli poplatek odečíst od daňového základu, navrhují signatáři petice.

Martin Dorazín, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme