V rakouském Linci odstranili semafory s obrázky homosexuálních párů

Z rakouského Lince zmizely semafory s dvojicí panáčků a panenek. Nechal je odstranit radní pro dopravu Marcus Hein z pravicové strany Svobodných. Symboly na světlech podporovaly otevřenost vůči sexuálním menšinám.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gayové (ilustrační foto)

Gayové (ilustrační foto) | Foto: Creative Commons licence 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0), Sasha Kargaltsev

Světla mají podle radního Marcuse Heina zajišťovat bezpečnost na silnicích a semafor tak není plochou pro poselství jakéhokoli druhu.

Hein je členem pravicové strany Svobodných, která se dlouhodobě staví proti přistěhovalcům a tvrdí, že chrání rakouské hodnoty.

Nápad s homosexuálními páry na semaforech se poprvé objevil letos v květnu ve Vídni. Speciální světla měla původně jen doplnit řadu akcí zdůrazňujících toleranci. Nakonec se ale rakouská metropole rozhodla, že ve městě zůstanou semafory natrvalo.

Vídeň v květnu hostila například evropský charitativní sjezd pro výzkum AIDS a HIV nazvaný Life Ball, tedy Ples pro život.

Vídeňskou městskou halu pak na konci měsíce ovládla mezinárodní hudební soutěž Eurovision Song Contest. Loni v ní zvítězil rakouský travesti zpěvák Thomas Neuwirth, který vystupuje pod uměleckým jménem Conchita Wurst.

Kromě Vídně se semafory uchytily také v Salcburku nebo Mnichově. Ani v Linci ještě ale není definitivně rozhodnuto, že se světla s homosexuálními páry na křižovatku nevrátí. Radnímu Heinovi se sice nelíbí, ale sociálnědemokratický starosta Klaus Luger je naopak podporuje.

Semafory podporující sexuální menšiny zůstanou ve Vídni natrvalo | Foto: Reuters

Vojtěch Berger, Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme