V Rumunsku začíná schůzka středoevropských prezidentů

Dopady nejnovějšího rozšíření Evropské unie, pokračování tohoto procesu a evropská regionální politika zejména s ohledem na západní Balkán mají dominovat schůzce prezidentů středoevropských zemí, která dnes odpoledne začne v rumunském černomořském letovisku Mamaia. Česko bude na summitu zastupovat prezident Václav Klaus. První den summitu budou prezidenti diskutovat o dopadech rozšíření EU a o představách pokračování integračního procesu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

logo Evropské unie

Další kolo rozšíření EU je plánováno na rok 2007, kdy by měly být do organizace přijaty Rumunsko a Bulharsko.

Tématem druhého diskusního bloku prezidentů v pátek dopoledne bude úloha regionální spolupráce v evropské politice a možnosti investic v jihovýchodní Evropě. O závěrech schůzky budou prezidenti informovat na společné tiskové konferenci v pátek odpoledne.

První schůzka prezidentů států střední Evropy, jejímž duchovním otcem je bývalý český prezident Václav Havel, se konala v dubnu 1994 v Litomyšli. Původní úzký okruh účastníků se postupně rozrostl na dnešních 17. Letošní summit je v pořadí již jedenáctý.

Markéta Kaclová, Karel Hanzelka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme