Venezuela nepustila jihoamerické exprezidenty za vězněným opozičním lídrem Lópezem

Venezuelské úřady nepustily dva bývalé jihoamerické prezidenty za vězněným opozičním lídrem Leopoldem Lópezem. Chilský exprezident Sebastián Piñera a jeho kolumbijský kolega Andrés Pastrana tvrdí, že jim vězeňská služba ani nedala možnost o návštěvu požádat běžnou cestou. Oba dva jsou zastánci konzervativní pravicové politiky a platí za spojence Washingtonu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chilský exprezident Sebastián Piñera (vlevo) a jeho kolumbijský kolega Andrés Pastrana | Zdroj: Reuters

Oba bývalí prezidenti prohlásili, že odmítnutí návštěvy vězněného opozičního lídra je důkazem porušování lidských práv ve Venezuele. Vyzvali zároveň k jeho propuštění.

Socialistický prezident Nicolás Maduro je naopak obvinil z toho, že přijeli s cílem podpořit pokus o puč proti jeho vládě. Do Venezuely je pozvala opozice na konferenci o demokracii.

Bývalý starosta části Caracasu Leopoldo López, kterého se pokusili navštívit, je ve vězení od března za údajné podněcování k násilnostem při opozičních demonstracích - zatím stále čeká na soudní proces.

Manželka vězněného Leopolda Lópeze Lilian Tintoriová a kolumbijský expremiér Andrés Pastrana | Foto: Reuters

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme