Vídní otřásla exploze před mešitou ve čtvrti Hernals

Před mešitou v rakouské metropoli explodovala nálož. Vídeňští policisté záhadný výbuch, ke kterému došlo jen několik hodin před ukončením významné mezinárodní konference o islámu, stále vyšetřují. Nikdo nebyl zraněn, materiální škody na zaparkovaných autech a budovách jsou však značné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva afghánský, irácký a bývalý íránský prezident Hamíd Karzáí, Džalál Talabání a Mohammad Chátamí na zasedání konference o mírovém spolužití s islámským světem ve Vídni | Foto: ČTK

K detonaci došlo u vchodu do mešity a do domu v Mariengasse ve čtvrti Hernals, ve kterém bydlí především lidé pocházející z Turecka, zemí bývalé Jugoslávie, Afganistanu a Íránu. Zatímco první úvahy o příčině výbuchu směřovaly k vadnému plynovému vedení, večer oznámila kriminální policie, že vychází z toho, že šlo o explozi bomby.

Experti analyzují použitou třaskavinu a další nalezené předměty. Klíčovou otázkou zůstává, kdo a proti komu bombu odpálil a do jaké míry souvisí tento čin s konferencí o mírovém spolužití s islámským světem, která právě probíhala ve Vídni za mimořádných bezpečnostních opatření.

Marie Woodhamsová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme