Volby v Zimbabwe se změnily ve válku o jídlo

Padne vláda diktátora Mugabeho, nebo ne? Na tuto otázku dnes v parlamentních volbách odpoví obyvatelé Zimbabwe. Prezident Robert Mugabe, který v nedávné minulosti proslul násilným zabíráním bělošských farem i likvidací opozice, však nechce ponechat nic náhodě a kromě armády zmobilizoval i oddíly mladých milicionářů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Robert Mugabe volí | Foto: EPA

Opoziční vůdci jsou zrádci a ten, kdo je volí, podporuje i Velkou Británii, hřímal Mugabe na posledním mítinku své strany ZANU-PF. Předvolební kampaň se změnila i ve válku o jídlo. Země se totiž kvůli suchu dostala do potravinové krize a nutnou pomoc potřebuje podle expertů až pět milionů lidí. "Zvítězíme, musíme vyhrát, proto nepodporujte opozici ani jejího vůdce Chwanguraie, který je agentem západu. Nabízejí vám tisíce tun kukuřice, ale nevěřte jim," varoval Mugabe své protivníky.

Volby už "tradičně" nemohou sledovat britská média. Televizní stanice BBC proto například vysílá z hranice mezi Zimbabwe a Jihoafrickou republikou.

Robert Mikoláš, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme