Washingtonský ostřelovač se hájí sám

Souzený ostřelovač, který loni řádil u Washingtonu, se bude moci obhajovat sám. Při zahájení procesu ve Virginii soudce vyhověl žádosti Johna Allana Muhammada. V praxi to znamená, že obžalovaný bude moci sám klást otázky svědkům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlajka USA | Foto: Bílý dům

Vůdčí postava dvoučlenného komanda, které žaloba viní z vraždy 10 lidí loni v říjnu v okolí Washingtonu, bude působit na porotu v roli svého vlastního obhájce a už první den porotě řekl, že je nevinen a vyzval jí, aby hledala pravdu.

Mezi svědky, kterým může Muhammad klást otázky, jsou příbuzní obětí, které ostřelovači zlikvidovali. Muhammad může využít své advokáty jako poradce. Hájit se bude v přítomnosti mladšího z obviněných, který na svůj soud teprve čeká. Proti dvojici neexistují přímé důkazy, nikdo Muhammada ani Malvoa při činu neviděl, našla se u nich automatická puška, ze které se z kufru auta střílelo, ale chybí jasný motiv. Soud probíhá ve Virginii, protože tam je větší pravděpodobnost udělení trestu smrti.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme