WHO apeluje na Afriku kvůli nebezpečí ptačí chřipky

Světová zdravotnická organizace apeluje na Afriku, aby brala vážně nebezpečí ptačí chřipky. Ředitel organizace pro Afriku Luis Gomes Sambo z půdy Harvardské univerzity vyzval africké země, aby se zásobily léky, které by pomohly zabránit rozšíření onemocnění způsobeného ptáky migrujícími z Asie do východní Afriky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Drůbež | Foto: AFP

Ředitel Luis Gomes Sambo na Harvardské univerzitě řekl, že Afrika není připravena, a to vyvolává ve Světové zdravotnické organizaci velké obavy. Vyzval africké země, aby vynaložily větší prostředky na zachycení vysoce patogenního viru H5N1. Připomněl, že ze 124 infikovaných obyvatel Asie zemřela polovina.

Sambo také řekl, že jeho organizace bude s OSN a Světovou bankou spolupracovat při uvolňování peněž na sledování drůbeže na africkém venkově, kde se může virus snadno nepozorovaně šířit a mutovat. Afrika je pravděpodobnou epidemií ptačí chřipky zranitelnější než Evropa.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme