Zaorálek navštívil jako historicky první šéf české diplomacie ománský sultanát

Poprvé v historii navštívil český ministr zahraničí ománský sultanát. Lubomír Zaorálek z ČSSD jednal se svým protějškem Júsufem bin Allávím a pozval ho k návštěvě Česka. V hlavním městě Maskatu otevřel Zaorálek česko-ománské podnikatelské fórum. Omán patří k bohatým zemím Perského zálivu, Česko tam ale nemá diplomatické zastoupení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lubomír Zaorálek navštívil ománský sultanát | Foto: Štěpán Macháček | Zdroj: Český rozhlas

"Mají v sobě jakýsi klid pro řešení problémů. Když se baví o některých komplikacích, tak dávají najevo, že oni mají trpělivost na to, aby je vyřešili,“ podělil se o své dojmy z jednání s ománskými hostiteli ministr Zaorálek.

Omán je podle OSN na prvním místě na světě z hlediska dlouhodobého rozvoje zemí.

"Mluví se o tom, že by se chtělo investovat do infrastruktury, včetně třeba i železnic, které tady zatím nemají," řekl Zaorálek po jednáních v hlavním městě Maskatu.

Omán chce také investovat do technického a učňovského školství. Právě v této oblasti vidí ministr Zaorálek největší šance pro uplatnění českých zkušeností.

Lubomír Zaorálek navštívil ománský sultanát | Foto: Štěpán Macháček

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme