Zátah proti islámským radikálům v Paříži

Francouzská policie zadržela 15 osob podezřelých ze spojení s islámskými aktivisty. Došlo k tomu při rozsáhlé bezpečnostní operaci proti islámským radikálům, kterou ráno zahájila v oblasti Paříže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Champs Elysées | Foto: Jan Rosenauer

Operace, kterou si vyžádalo ředitelství územního dozoru, proběhla v šest hodin ráno, a to především ve dvou lokalitách s významnou islámskou komunitou - Mantes-la-Jolie a Aulnay-sous-Bois. Celkem se speciální oddíly zaměřily na osm center podezřelých z ukrývání atentátníků či jejich pomocníků. Policisté hledají pachatele pumových útoků v marocké Casablance, které si loni v květnu vyžádaly 33 obětí na lidských životech.

Podezřelí, o jejichž totožnosti zatím nebyla veřejnost informována, můžou zůstat ve vazbě 96 hodin, jak to povoluje zákon týkající se terorismu. Podle prvních informací se nezdá, že by zadržení měli jakékoli spojení s atentáty v Madridu z 11. března.

Veronika Uhlířová-Lefrancois Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme