Zeman zahajuje týdenní cestu po USA

Týdenní návštěvu Spojených států zahajuje v Kalifornii premiér České republiky Miloš Zeman. Jeho cesta má především přivést do České republiky nové americké investice. V San Franciscu dnes Zeman zavítá do společnosti National Semiconductors a absolvuje přednášku na Stanfordově univerzitě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman | Foto: Úřad vlády ČR

V texaském Austinu Miloš Zeman ve středu navštíví společnosti Motorola a Samsung. Premiérova cesta do USA vyvrcholí ve Washingtonu, kde ho čeká jednání s viceprezidentem Cheneym, ministrem zahraničí Powellem a schůzky ve Světové bance v Mezinárodním měnovém fondu. Svou cestu do Spojených států zakončí v Connecticutu návštěvou výrobce helikoptér Sikorski Air Craft Corporation a v New Yorku setkáním s krajany.

Miloš Zeman ještě před příletem do Spojených států uvedl, že se rozhodně nedomnívá, že by vyzradil něco, co by neměl. "Když jsem jednal s velvyslancem Spojených států v Praze o nasazení jednotky, ptal jsem se, jestli je tato informace embargovaná. Odpověděl mi, že nikoli, a proto jsem ji zveřejnil. O tom, kam bude jednotka vyslána, nepadlo ani slovo." Rozhodně však vyloučil, že by to bylo do Spojených států, jak se v této souvislosti spekulovalo. "Spíše to bude do oblasti bezprostředního konfliktu."

Markéta Kaclová, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme