Zeman zahajuje týdenní cestu po USA

Týdenní návštěvu Spojených států zahajuje v Kalifornii premiér České republiky Miloš Zeman. Jeho cesta má především přivést do České republiky nové americké investice. V San Franciscu dnes Zeman zavítá do společnosti National Semiconductors a absolvuje přednášku na Stanfordově univerzitě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman | Foto: Úřad vlády ČR

V texaském Austinu Miloš Zeman ve středu navštíví společnosti Motorola a Samsung. Premiérova cesta do USA vyvrcholí ve Washingtonu, kde ho čeká jednání s viceprezidentem Cheneym, ministrem zahraničí Powellem a schůzky ve Světové bance v Mezinárodním měnovém fondu. Svou cestu do Spojených států zakončí v Connecticutu návštěvou výrobce helikoptér Sikorski Air Craft Corporation a v New Yorku setkáním s krajany.

Miloš Zeman ještě před příletem do Spojených států uvedl, že se rozhodně nedomnívá, že by vyzradil něco, co by neměl. "Když jsem jednal s velvyslancem Spojených států v Praze o nasazení jednotky, ptal jsem se, jestli je tato informace embargovaná. Odpověděl mi, že nikoli, a proto jsem ji zveřejnil. O tom, kam bude jednotka vyslána, nepadlo ani slovo." Rozhodně však vyloučil, že by to bylo do Spojených států, jak se v této souvislosti spekulovalo. "Spíše to bude do oblasti bezprostředního konfliktu."

Markéta Kaclová, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme