advokát

|Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Česko obcházejí falešní zubaři, gynekologové i právníci. S vinklářením má zatočit zákon

Téma "vinklaření" se dostalo na vládní úroveň. Vinkláři jsou lidé nabízející služby, ke kterým nemají oprávnění. Může jít o falešné lékaře, lékárníky, advokáty nebo daňové poradce. Lidé si na ně stěžují u profesních komor, podle kterých se odhalí ale jen zlomek podvodníků. Odradit by je ale mohly vysoké pokuty. Zástupci profesních komor o vinklaření jednali s premiérem a dalšími ministry.

Kauza Zadeh: jeden z obviněných začal mluvit, čtyři opustili vazbu

|Ondřej Golis |Zprávy z domova

V kauze údajného ovlivňování svědků perského podnikatele Shahrama Abdullaha Zadeha se objevil spolupracující obviněný. Policii se rozhodl pomoci brněnský advokát Ondřej Kučera, který měl svědkům nabízet peníze a tlačit na ně právě na Zadehův pokyn. Soud Zadeha a Kučeru - společně se čtyřmi dalšími lidmi - loni v prosinci poslal do vazby. Většina z nich je zpátky na svobodě, íránský podnikatel nicméně za mřížemi zůstává, ačkoliv na něj Kučera podle jeho tvrzení neukázal.

Zlínský právník Holomek dostal za podvody devět let a zákaz činnosti

|Pavel Sedláček |Regiony

Krajský soud ve Zlíně dnes uložil někdejšímu zlínskému advokátovi Milanu Holomkovi devět let vězení. Navíc mu na deset let zakázal advokátní činnost. Sedmapadesátiletý muž se podle obžaloby dopustil podvodů se škodou přes 233 milionů korun. Holomek, jehož Česká advokátní komora vyškrtla ze svých řad, vinu odmítá. Podle něj nešlo o podvod, ale o obchodní záležitost.

| ČTK |Zprávy z domova

Česká justice: Ratha má u soudu zastupovat advokátka Ondřejová

Bývalého poslance a středočeského hejtmana Davida Ratha by měla u Krajského soudu v Praze zastupovat advokátka Marcela Ondřejová, která spolupracuje s kanceláří Bezděk & Partners. Musí ještě soudu oznámit, zda jí něco nebrání v převzetí případu. Uvedl to dnes server Česká justice, kterému jméno advokátky potvrdil Rath. Soud vybral bývalému hejtmanovi obžalovanému z korupce obhájce ex offo v úterý, jméno ale nezveřejnil.