imigranti

|Jiří Hošek |Zprávy ze světa

Britská vláda zveřejnila 'Bílou knihu brexitu' - odhaluje další detaily odchodu země z EU

Není ani bílá a technicky vzato to ani není kniha. Přesto se souhrn britské vyjednávací pozice pro brexit, respektive vládní seznam priorit, nazývá „Bílou knihou“. Dokument není součástí zákona o zahájení brexitu, který ve středu poslala k dalšímu projednávání Dolní sněmovna. Kabinet Theresy Mayové shrnul britskou pozici a její priority pro jednání se zbytkem Evropské unie na 77 stranách.

|Jiří Hošek, Štěpán Macháček |Zprávy ze světa

Trumpův výnos komplikuje život politikům, sportovcům i novinářům. Aerolinky mění posádky

Migrační výnos amerického prezidenta Donalda Trumpa zkomplikoval život lidem z různých zemí a vyvolal značné pobouření. Opatření zasáhnou například i britské občany, kteří mají zároveň občanství některého z dotčených států - tedy Íránu, Iráku, Libye, Somálska, Súdánu, Sýrie a Jemenu. Ministři zahraničí a vnitra se pro ně nyní snaží dojednat s Američany výjimky. Rozhodnutí Bílého domu je mimo to velkou komplikací třeba také pro arabské letecké společnosti.

| ČTK |Zprávy ze světa

Konec 'mokré nohy, suché nohy'. USA budou vracet imigranty na Kubu

Barack Obama s okamžitou platností zrušil zvláštní imigrační režim, který umožňoval kubánským emigrantům získat trvalý pobyt ve Spojených státech, pokud se dostali až na jejich území. Kuba, která s touto praxí nesouhlasila, Obamovo rozhodnutí přivítala s tím, že bude navracené migranty přijímat zpět. Otázkou je, jak na tento krok zareaguje Obamův nástupce Donald Trump, který se úřadu ujme příští pátek.